محصولات
  Filters
  Preferences
  جستجو

  چگونگی پیدایش دستمال کاغذی در بهداشت خانواده

  چگونگی پیدایش دستمال کاغذی در بهداشت خانواده

  تاریخچه ی جایگاه دستمال در بهداشت خانواده
  در سال های دور، زمانی که هنوز پیشرفت های عظیم امروزی در صنعت و بهداشت عمومی و بهداشت خانواده به وجود نیامده بود. تمامی مردم برای رعایت بهداشت فردی، از دستمال های پارچه ای استفاده می کردند. به همراه داشتن دستمال های پارچه ای و چهارگوش برای همه ی افراد در هر محیطی امری عادی تلقی می شد. تا جایی که مردم برای تمامی کارهای خود از همان دستمال پارچه ای استفاده می کردند. از پاک کردن اشک چشم تا مخاط بینی و دهان. از پاک کردن دستان تا ابزار و وسایل مختلف. دستمالی که با دست و ابزار و وسایل مختلف در تماس بود، سپس در جیب فرد قرار می گرفت و چه بسا پس از مدتی کوتاه دوباره برای استفاده مجدد روی صورت و حتی چشم او قرار می گرفت و به دلیل پایین بودن سطح بهداشت و ناآگاهی در این زمینه، مردم حساسیت خاصی روی این موضوع نداشتند و با تماس دستمال های پارچه ای خود با سطوح آلوده ی مختلف و سپس سطح پوست و صورت مشکلی نداشتند.
  همه ی عواملی که در بالا ذکر شد حتما در شیوع بیماری های واگیردار در آن زمان ها تاثیرگذار بوده است. وقتی بهداشت خانواده به خوبی رعایت نشود در نتیجه بهداشت عمومی نیز به درستی رعایت نمی شود. لذا عدم رعایت بهداشت خانواده و فردی به گسترش فراگیر و سریع بیماری های مسری کمک می کرد.

  کشف راه های انتقال بیماری های واگیردار و اختراع دستمال کاغذی
  رفته رفته با پیشرفت علم و بهداشت راه های انتقال بیماری های واگیردار و عفونی کشف شد. امروزه همه می دانیم تماس مستقیم و غیر مستقیم با سطوح آلوده از جمله ی راه های انتقال این بیماری ها می باشند. با افزایش سطح آگاهی و بهداشت عمومی و بهداشت خانواده، پزشکان و افراد آگاه متوجه این موضوع شدند که دیگر استفاده از دستمال های پارچه ای قدیمی راه مناسبی برای پاکیزگی فردی نمی باشد، چرا که نحوه ی استفاده از آن ها دقیقا باعث تماس های مستقیم و غیر مستقیم سطوح آلوده یا مخاط بینی و دهان فرد آلوده با دیگر سطوح می شد. لذا تولیدکنندگان باید به فکر تولید محصولی جدید برای رفع این نیاز مردم می بودند.

  نظر خود را وارد نمایید.